Ktunnel nedir? Ne işe yarar? Ne için Kullanılır?

Bir diğer internet proxy sitelerinden biriside Ktunnel’dir. Ktunnel hakkında bilinmedikler, kafanıza takılan sorular, ne işe yarar nedir gibi soruların cevapları bloğumuzda yer almaktadır. Proxy siteleri arasında hatrı sayılır bir yeri olan ve Türkiye’de de oldukça fazla kullanıcı sahibi olan Ktunnel hakkında bilinmedikler sizlerle.

ktunnel

Peki Ktunnel nedir?

Ktunnel; Servis sağlayıcıları tarafından yasaklanan tüm Dünya’daki internet sitelerini ziyaret etmek için kullanılan bir CGI Vekil Sunucu servisidir.

Peki Ktunnel ne işe yarar?

Türkiye’de ve Dünya’da yasaklanan tüm internet sitelerini herhangi bir engele takılmadan ziyaret etmenize olanak sağlar. Bu hizmeti illaki yasaklanan siteleri dolaşmak için kullanacaksınız diye bir şey yok. İp adresiniz kayıt edilmedende dolaşmanın bir yoludur bu sistem.

Ktunnel bir Vpn değildir Vpn ile farklılıkları bulunmaktadır bu yüzden Vpn ile karşıtırmayınız.

CGI vekil sunucu nasıl ve ne şekilde çalışmaktadır?

Bir server kiralanır. Bu serverda bir internet sitesi yayınlanır. Bu internet sitesinin yazılımı aracılığıyla sizin web site sorgularınızın gönderilmesi ve gelen cevabın tekrar size geri iletilmesi sağlanır.

Bu server bir aracıdır yani sizin vekilinizdir. Bu yüzden vekil sunucu adıyla bilinir. Sorguyu sizin yerinize vekil sunucu gerçekleştireceği için sizin ip’niz sadece vekil sunucu tarafından bilinir.

Kısaca; Yasaklanan internet sitesini bu vekil sunucu sayesinde gezebilirsiniz.

Ktunnel avantajları nedir nasıl olur?

1. İp’niz kayıt altına alınmaz,

2. Yasaklanmış internet sitelerini gezebilirsiniz.

Ktunnel dezavantajları nedir nelerdir?

1. İp’niz, gezdiğiniz siteler, girdiğiniz parololar ve kişisel bilgiler vekil sunucu tarafından kayıt altına alınabilir,

2. Vpn’e göre çok yavaştır.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]